2014 m. rugpjūčio 19 d., antradienis

(NE)MATOMOS Robin Williams PROBLEMOS (nuomonė)

Paveikslas iš: http://alkhallanonymous.com/tag/robin-williams-alcoholism/Nusižudžius Robin Williams (1951-2014) internete pasirodė daug pranešimų apie galimas to priežastis. Paaiškėjo komikas kentėjo nuo depresijos, alkoholizmo, turėjo kitų sveikatos problemų. Nejučiomis aktoriaus gyvenimas ir jo pabaiga buvo sulyginta su Vytauto Šapranausko (1958-2013) likimu. Ekrane šie žmonės mus kerėjo ypatingu sąmoningumu, buvo itin originalūs. Tik išsijungus TV kameroms ir pasilikus vienui vieniems įžymybės paskęsdavo liūdesio vandenyne su mažu alkoholio plaustuku išsigelbėjimui.
                             Vaikystėje svajojau, kaip būtų smagu incognito įlysti į kito žmogaus galvą, pamatyti jo mintis. Knygose buvo paaiškinta, kad tokie dalykai paprastai neįmanomi, o dabar kiekvieną dieną įsitikinu, kad visiškai perprasti kitą žmogų per daug sunku. Taip pat ir su R.Williams, V. Šapranausku. TV žiūrovai gali nesuprasti, kam reikia žudytis jei viskas, ko žmogus įprastai gali norėti šiame materialiame pasaulyje jau yra. Nebereikia tiek daug kovoti už vietą po saulę, reputacija susikurta, tai vertėtų tik džiaugtis ir mėgautis kiekviena diena. Oi, užsimiršau...į kito galvą neįlysim, todėl spėlioti nelabai neverta.
                             Abu savižudybių atvejai sukrečia, nes to paprastai nesitikima iš sėkmingų ir žinomų žmonių. Pastariesiems yra lengviau spręsti įvairias problemas, jie labiau privilegijuoti. Tarkim, įžymybėms nereikia laukti eilėje pas gydytoją. Puikiausias pvz.: kai neseniai dingus seimo narės vaikui įvairios institucijos stebėtinai operatyviai sureagavo.
Pasak spaudos, R.Williams nuolatos grūmėsi su alkoholizmu, gydėsi priklausomybę specialistų pagalba. 2003 metais viešai prisipažino esantis alkoholikas. Štai kodėl jo savižudybės faktas priverčia suklusti. Nejaugi alkoholizmas, alkoholizmo pasekmės, depresija (nebeaišku kas nuo ko prasidėjo) paliečia net privilegijuotuosius? Nejaugi liga nesirenka ką pasiimti? Tai, kaip reikėtų gelbėti tuos, kurie pasislėpę tamsiame kamputyje kamuojasi?
Džiaugiausi, kai pernai metais per TV ir radiją transliavo begalę socialinių reklamų. Jos užsiminė, kad Lietuvoje žmonės serga ir kad jiems galime padėti užuot stovėdami abejingi. Lietuviams neįprasta kištis į kito reikalus, mes esam šalta tauta. Deja, reklamos sukosi vieną kitą mėnesį. Būtų išties naudinga, jei tokios socialinės reklamos eitų nuolatos. Taip galėtumėm būti tikri, kad net specialiai nesidomint informacija vis tiek pasiekia žmogų.
Apie alkoholizmą reikia kalbėti nuolatos, ne tik tada, kada kažkas nusižudo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą