Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

(NE)MATOMOS Robin Williams PROBLEMOS (nuomonė)

Paveikslas iš: http://alkhallanonymous.com/tag/robin-williams-alcoholism/Nusižudžius Robin Williams (1951-2014) internete pasirodė daug pranešimų apie galimas to priežastis. Paaiškėjo komikas kentėjo nuo depresijos, alkoholizmo, turėjo kitų sveikatos problemų. Nejučiomis aktoriaus gyvenimas ir jo pabaiga buvo sulyginta su Vytauto Šapranausko (1958-2013) likimu. Ekrane šie žmonės mus kerėjo ypatingu sąmoningumu, buvo itin originalūs. Tik išsijungus TV kameroms ir pasilikus vienui vieniems įžymybės paskęsdavo liūdesio vandenyne su mažu alkoholio plaustuku išsigelbėjimui.
                             Vaikystėje svajojau, kaip būtų smagu incognito įlysti į kito žmogaus galvą, pamatyti jo mintis. Knygose buvo paaiškinta, kad tokie dalykai paprastai neįmanomi, o dabar kiekvieną dieną įsitikinu, kad visiškai perprasti kitą žmogų per daug sunku. Taip pat ir su R.Williams, V. Šapranausku. TV žiūrovai gali nesuprasti, kam reikia žudytis jei viskas, ko žmogus įprastai gali norėti šiame materialiame pasaulyje jau yra. Nebereikia tiek daug kovoti už vietą po saulę, reputacija susikurta, tai vertėtų tik džiaugtis ir mėgautis kiekviena diena. Oi, užsimiršau...į kito galvą neįlysim, todėl spėlioti nelabai neverta.
                             Abu savižudybių atvejai sukrečia, nes to paprastai nesitikima iš sėkmingų ir žinomų žmonių. Pastariesiems yra lengviau spręsti įvairias problemas, jie labiau privilegijuoti. Tarkim, įžymybėms nereikia laukti eilėje pas gydytoją. Puikiausias pvz.: kai neseniai dingus seimo narės vaikui įvairios institucijos stebėtinai operatyviai sureagavo.
Pasak spaudos, R.Williams nuolatos grūmėsi su alkoholizmu, gydėsi priklausomybę specialistų pagalba. 2003 metais viešai prisipažino esantis alkoholikas. Štai kodėl jo savižudybės faktas priverčia suklusti. Nejaugi alkoholizmas, alkoholizmo pasekmės, depresija (nebeaišku kas nuo ko prasidėjo) paliečia net privilegijuotuosius? Nejaugi liga nesirenka ką pasiimti? Tai, kaip reikėtų gelbėti tuos, kurie pasislėpę tamsiame kamputyje kamuojasi?
Džiaugiausi, kai pernai metais per TV ir radiją transliavo begalę socialinių reklamų. Jos užsiminė, kad Lietuvoje žmonės serga ir kad jiems galime padėti užuot stovėdami abejingi. Lietuviams neįprasta kištis į kito reikalus, mes esam šalta tauta. Deja, reklamos sukosi vieną kitą mėnesį. Būtų išties naudinga, jei tokios socialinės reklamos eitų nuolatos. Taip galėtumėm būti tikri, kad net specialiai nesidomint informacija vis tiek pasiekia žmogų.
Apie alkoholizmą reikia kalbėti nuolatos, ne tik tada, kada kažkas nusižudo.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Drag karalienė ir slemas (Dpoezijos sapnas)

1. Preliudija Nukryžiuotasis tokio dydžio kaip dešimtmetis vaikas, o patsai kryžius kokių keturių metrų aukščio stovi posūkyje į dvaro sodybą Daugodų kaime. Dievaži, pernai tas kryžius tikrai buvo mažesnis. Pagalvoju ir mane nukrečia lengvas šiurpuliukas - juk šį vakarą čia atvežu Drag karalienę!
2. Kryžkalnis - Raseiniai Smulkus vaikinukas išlipa iš autobuso. Ir tie įsivaizduojami "du metrai be kaklo" kaipmat dingsta. Jetus, kamera ne tik storina, bet ir aukština žmones. Pasakoju apie persirengimo kambarį, apie garso tikrinimo repeticiją, apie savanorius, kurie padės Drag šou metu. Nuvykus į vietą aprodau patalpas. - Žiūrėk, čia grindyse yra įduba. Turėsi saugotis, kad nenugriūtum. Kalbu ir įsivaizduoju tuos batus-žudikus, kurie po kelių valandų stragsės ant šių medinių grindų. 
3. Prieš veiksmą Vilniečiai slemeriai truputį vėlinasi. Ten beveik pusę pasirodymų dalyvių - tas ekipažas šiandien baisiai brangus. Temsta. Dovilė jau atvykusi, Mindaugas dar pakeliui, Samanta neatraš…

Doktorantūros diplomą prisimenant arba MOKSLINĖ TURISTĖ

Doktorantūros studijas turėjau baigti 2017 metais, nors mano griupiokė ginasi šiandien, 2018 spalio 12 d. - ši diena jai yra paskutinė. Nuo dabar ji bus Ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktarė. Tiesa ta, kad kol kas darbo su mokslu grupiokė nesies - įsidarbino savivaldybėje aplinkos taršos (ar kažkokiam kitokiam) skyriuje. Ji tiria užklausimus, PAV'as ir atsakinėja į skundus, apie kertamus medžius uostamiestyje ir pan. Mokslo pasaulis labai keičiasi. Klaipėdos universiteto auditorijos tuštėja. Nebėra ir nebereikia dėstytojų, o mokslinės grupės stokoja projektų. Taip bent man pasakoja... Save laikau MOKSLINE TURISTE.
Tąkart, prieš porą metų sakiau: "Studijas nutraukiu." Nes sakyt "metu" nebūtų buvusi tiesa. Mesti - reiškia mesti kaip karštą bulvę, staiga ir neturint laiko pagalvoti. Mano atveju taip nebuvo. 2016 metais studijas nutraukiau. Ir tam žingsniui turėjau 6 mėnesius apgalvoti.
Tiesa ta, kad nebemačiau man priimtinų išeičių pabaigti darbą. Būtų reikėję…

Keista planeta

I.
Ji sakė, rašytoja, per susitikimą su skaitytojais, kai aš kiūtojau toje pilkoje masėje, ji sakė: -Galvojau, kad galėtum rašyti, kažkas prieš tai tau turi duoti leidimą. Sutikau su jos mintimis. Aš irgi taip galvojau. Tebegalvoju vis. -Gavau leidimą... - Rašytoja pasakojo. – Pradžioj turėjau daug autoritetų, bet per laiką... Dabar man niekas nėra autoritetas.
Kaip pavydėjau jai tos laisvės, kuri akivaizdžiai matėsi iš mano stebėjimo taško. Sėdėjau vos per penkis metrus nuo jos storapadžiais apautų pėdų. Ta moteris laisva nuo kalėjimo būti žiauriai gražiai. Ji buvo ypatingai graži, minkšto moteriško žvilgsnio, sveika ir puikiai apsirėdžiusi, bet - be aukštakulnių ji čia atėjo. Ir prievolė tuoj pat atsakyti, turėti savo atsakymą jau iškart kaip kareivis, kai klausiantysis vos tik atsikvepia, rašytojai, pasirodo, buvo svetima. Jai užduodavo klausimą, tada rašytoja nusukdavo akis į langą ir dar kurį laiką pasvajodavo.
Žavėjo ir erzino ta jos laisvė. Niekaip nesuvokiau, kaip kitas gali būti …