Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

BLOGo rašymas: trumpas prisistatymas

Popieriuje nugulusios mintys (autorės nuotrauka)Pirmiausia, reikia pasidžiaugti, kad nepatekau į tą didumą BLOGo rašytojų, kuriems nepakanka parako tęsti darbo daugiau nei tris mėnesius, nes štai jau yra daugiau nei pusę metų, kaip reguliariai rašau ir pildau elektroninį dienoraštį, kurio mistifikuotas pavadinimas gali kažkiek klaidinti: SAPNALAIKIS. 


Kodėl SAPNALAIKIS?

Sapnalaikio (ang. dreamtime) terminu yra grįstas Australijos aborigenų pasaulio kūrimosi/atsiradimo suvokimas. Jie tiki, kad kūrimo procesas nėra baigtinis, kad jis vyksta nuolatos (daugiau čia; http://sapnalaikis.blogspot.com/2014/08/sapnalaikis-mitinis-laikas-kai-zmoniu.html )
Prijaučiu įvairiems pasaulio tvarkos aiškinimams ir interpretavimams, o senesnių civilizacijos atstovų pasaulėžiūra garantuoja autentiškumą, todėl esu įsitikinusi, kad šiuolaikinis žmogus negali savęs bausti statydamas į kažkieno sukaltus rėmus. Jo pareiga - domėtis viskuo, taip susidarant aiškesnį vaizdą apie save, savo vietą bei ryšį su aplinka, tarsi tai būtų dalis savęs pažinimo. 

Sapnalaikis tampa reguliaraus rašymo, trumpų straipsnelių kūrimo simboliu. 

Kodėl?

Mane visada traukė rašymas, net tada, kai negalėdavau fiziškai kažką pasakyti, tai bent parašydavau. Štai kodėl su savimi turiu visokiausių popiergalių, dienoraščių, atviručių bei begalės laiškų be adresato. Kartą mylimam žmogui parašiau "laišką", kurį straipsnio forma išspausdino vietinės reikšmės laikraštyje. Žinojau, kad jis jį skaito, todėl buvau tikra, kad mano mintys, kurias nedrįsau pasakyti jam garsiai, per laikraštį jį pasieks. Prisimindama tą įvykį dabar, suprantu, kad tai yra meilė, todėl nereikia dvejoti - gerumas turi visokiausių išraiškos formų.

Blogas yra mano eksperimentas, bei praktika. Čia savarankiškai mokausi rašyti.

Kada ir kaip?

Publicistika man netinka. Negaliu prisiversti rašyti mechaniškai. Matyt, esu menininkė, nes laukiu įkvėpimo, kuris dažnai aplanko pelėdų ūkavimo metu - t.y. vakarais ir naktį. Vakaras yra toks metas, kad dienos darbų jau neišspręsi, o rytojus dar toli, todėl belieka džiaugtis čia ir dabar, ir rašyti.

Trumpai egzistavusi muzikos grupė DEAD MENs BONES (daugiau čia:
http://sapnalaikis.blogspot.com/2014/09/supazindinu-tai-dead-mans-bones.html) dainas įrašydavo parepetavę vos keletą kartų, todėl įkvėpta jų pavyzdžiu darbų neredaguoju. Iškart paleidžiu.

Kokias temas liečiu?

Visokias. Nuo šiuolaikinės robotikos aktualijų iki niekada neišsprendžiamų egzistencijos klausimų.

Kas aš esu?

Mano vardas RENATA (vardininko linksnyje kirtį pabrėžiant žodžio gale), iš lotynų kalbos vertus tai reiškia "atgimusi".Vardas taikliai apibūdina mano asmenybę. Atgimimo epocha laikomas kelis šimtmečius trukęs periodas tarp Viduramžių ir Naujųjų amžių - tai Renesansas, turiu įtarimų, kad mūsų tikslai tie patys: įnešti naujoves.
Blogo autorė - Renata

Mano mūza

Daugiausia žmonės, kurie supa mane. Jie rankose tarsi laiko po nedidelė šukę veidrodžio, kuri atspindi tai, kas verda manyje, todėl žvelgdamas į juos - pamatau ten save.

Kartą girdėjau žurnalistės ir rašytojos A. Urbonaitės interviu, kuriame ši atskleidė, kad dalis artimųjų užsirūstino jos kūriniuose įžvelgę savo gyvenimus. Svarsčiau, ar reikėtų dėl to įtūžti. Matyt, nepasitenkinimas kyla ne iš to, kad atpasakojamas aukso medalio įteikimas, o kad kūrėjo idėjai išreikšti pasirenkama subtilesnė žmogaus gyvenimo scena.

Mano atveju irgi panašiai, kitų žmonių prototipai - tai tik priemonė, kaip muzikantui gitara. Gal dėl to noriu įspėti visus į mano akiratį patekusius: "Ką gali žinoti, gal kitas tekstas bus parašytas galvojant apie tave."

Kas prajuokina?

Kai žmonės sako: "Per giliai mąstai."

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

R. Karvelis poetinis performansas ROŽINI_S

Rugpjūčio 9 d. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pirmą kartą Tauragės pilyje (Dariaus ir Girėno g. 5) subūrė miestiečius didelei meno ir medijų šventei. Wide Wings,MO muziejus, T. Vosylius, J. Tulaitė, Bon Bon, V. Plungė, Meno Avilys, R. Požerskis, Apeirono teatras, Solo Ansamblis ir t.t. Šalia ryškių dalyvių mano, t.y. Renatos Karvelis, debiutinis meninis bandymas „Rožini_s“. „Rožini_s“ – dviprasmiška. Pirma, spalva, kuri asocijuojasi su mergaitiškomis naiviomis svajonėmis, lengvumu. Antra, sunkus maldos įrankis. Šis poetinis performansas specialiai sukurtas audiovizualinių menų festivaliui KVADRATU. Idėja kilo pamačius festivalio erdvėse parfuratoriumi išdaužytą giloką duobę. Surezonavo mintis apie moterų svajones, kurios nugrūdamos ateičiai arba kažkur į tokią vietą, kad nemaišytų praeiti dabarčiai. Jas mokina „būk žemiau už žolę“. O jei žemiau grindų lygio? Tekstinį poetinio performanso turinį sudarė trys kūriniai. Autentiškas 1983 balandžio 7 d. laiškas, išpažintinis eilėraštis…

savo laisve pasidalinau su tavim kaip ir

pasaukiau tau visus savo PIN kodus jei norėtum žinoti daugiau vikipedijoj įsivesk nelaisvė už 500 eurų plius PVM po parašais ant kairiojo popieriaus lapo sutartis laikina, nors galėčiau šį tą pakeist lytį, ilgį, standumą. baltos žuvys plauko kimčio rėmuose, kur kadais pats popiežius pirko ir vežės į romą. netikėjau, nors tu ką užsilipęs ant tvoros šaukės kaip kunigaikštis man amerika dar žiauriai toli, nebent titaniku [į kalbančiųjų įrankių kvartalą plauti baltųjų fasadų]
aut. r. karvelis