Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ka-karantinas


Kovo 13 d. iš ryto sirgo 3.
Kovo 20 d. vakare serga 63.

Prieš savaitę atrodė, kad virusas toli, o karantinas yra griežtoka pirminė priemonė. Jokio pasirengimo kaip ir nebuvo. Tik žinutės spaudoje, kad kažkas vyksta ES ir artėja arčiau LT. Mokyklas perdien uždarė. Įstaigos veikla, kur dirbu, irgi buvo uždrausta - jokių lankytojų ir renginių.

Savaitė nuotolinio darbo namuose greit tapo Švilpiko diena. Kartojasi dienos, rutina, sienos tos pačios, tik pižamą keičiu. Trečiadienį ar ketvirtadienį (nepamenu) išlindau į gatvę darbo reikalais. O ten, mano didžiam nustebimui, kuris virto į pasiutimą, pilna senjorų. Vaikšto šie lyg niekur nieko, po parankę susikibę, su pirkinių terbom šildosi pavasario +15°C. Gal jie delfio neskaito?

Tuo pačiu įpuolu į Vilkyškių pieninę šimtalapio. Pyrago nėra ir nebebus: žada parduotuvę uždaryti kuriam laikui. Pardavėjos pasibaisėjusios tirtančiais lankytojais ir tuo, kad nuo ryto iki 12 h. greitoji su sirenom jau keturis kartus pro šalį pralėkė, nors koronaviruso atvejų Tauragėje still zero.

Kažkur vyksta veiksmas, o mano bute švilpauja švilpiko ššš...dienos. Balkonas - tai ale laukas, šiukšlių išnešimas - jau nuotykis. Stebiu informaciją apie viruso plitimą. Tai užkrečia nerimu. Nors išsiaiškinu, kuo skiriasi UK koronaviruso strategija nuo Pietų Korėjos, kaip žmonių populiaciją paveiks skirtingi valstybių požiūriai į ligos sukėlėją. Lietuva tvarkosi palyginti gerai.

➡️Svarbu, kuo ilgiau ištempti nesusirgus.
➡️Svarbu, viruso kiekis, katras proporcingas kontaktams su kitais žmonėmis.
➡️Svarbu, dienotvarkė karantine.
➡️Svarbu, asmeninė erdvė, nes žmonės Kinijoje nuo per ilgo buvimo kartu ne tik mylėjosi, bet ir skyrėsi.

Pasiilgau žmonių. Naudojam kompiuterius ir telefonus bendravimui, bet nuo gyvo bendravimo pastarasis skiriasi. Gal mažiau kūno kalbos tame... Kalba yra ne tik žodžiai. Tai ir veido mimikos, atsidūksėjimai, akių kontakto dinamika. Bičiuliai siunčia funny cartoons about corona virus, kaip juokas mus išgelbės, kad korona sutikusi Chuck Noris dvi savaites praleido karantine. Žvengiam.

Pasako, kad korona jų nepaims. Nežinau, kaip, bet apsauginių kaukių pirkti vis dar nėra. Arba už trijų kambarių butą Vilniuje. Žmonės siuvasi kaukes. Galima ir su gėlytėm, daugkartinio naudojimo. Sako, kad sezonas bus ilgas, kuomet kaukė išliks must have liste. Aš tik ir laukiu, kada jagelavičiūtė jas ims reklamuoti.

Gatvėje senjorai ir sugrįžę emigrantai be saviizoliacijos. Seniūnai nedidelėse bendruomenėse net turi savo pimpačkiukus, katrie viską supasakoja, kada grįžo, kad nesėdėjo namie, o išsyk į trasą varė lankyti giminių, baliavoti. Tada sugaudo emigrantus ir pasodina į trobas be leidimo 14 d. išeiti laukan. Pasodina visą giminę kartu.

"Sipavičius gailisi vieno", kad pasiėmė siuntą iš laiškininkės rankų. Juk galėjo užkrėsti ją! Daininkas sakė, kad būdamas savo didelėje sodyboje kažkur už Vilniaus, pamiršo trumpam, kad jam saviizoliacija. Gerai, kad prieš kameras atsiminė - naudojo skype dėl saugumo.

Internete geriausi spektakliai, naujausi filmai, kultūriniai žurnalai be pinigų jau parsiduoda. KULTŪRA PIRMOJI, KAI BLOGAI, IR PASKUTINĖ, KAI GERAI. Be piningų irgi bus kultūra, nes žmogus yra kultūra (nebet bakterijų kultūra Petri lėkštelėj).

Teksto autorė - Renata Karvelis
Paveikslėlis iš interneto.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

KULTŪRINGOS REKOMENDACIJOS ŠALTAM SAVAITGALIUI vasario 6-7 d.

  KULTŪRINGOS REKOMENDACIJOS ŠALTAM SAVAITGALIUI, kuris, pasak meteorologų, nusimato . Sumaniau pasidalinti virtualiu ir kokybišku turiniu . Įkvepiančiu ir verčiančiu šioj nykumoj prisiminti žmogišką normalumą būti žmogumi tarp žmonių . • Dokumentinis filmas apie Vėrą Šleivytę, kilusią iš valstiečių ir ambicingai siekusią tapti menininke tarpukario Lietuvoje. https://www.youtube.com/watch?v=opyRwmCTANQ • • Aurimas Švedas kalba apie pseudoistorikus ir pseudoistorijos pavojus, ir skirtumus tarp mokslo ir entuziastingo istorijos interpretavimo. https://www.lrt.lt/.../dziazuojanti-istorija-griaunamoji... • • Skaitiniai. Kai į komiką, pažiūri rimtai - kai komikas tampa kultūrinės žiniasklaidos taikiniu. https://370.diena.lt/.../humoristas-henry-match.../... • • Artūras Sakalauskas prisimena sovietmečio Tauragę. Jo asmeninėje istorijoje nugula laikmečio fonas. Kas ta LAIVE? https://www.lrt.lt/.../gime-ta-pacia-diena-arunas... • • Dokumentinis filmas apie amžizmą. Santykis su senatve, kai

MONOLOGAS PO POKALBIO SU FILOSOFU: kodėl jie vis dar nori perprasti menininkus? [s ą m o n ė s s r a u t a s, 2020 rugsėjo 9 d.]

  po jurgos ivanauskaitės mirties buvo sukurtas dokumentinis filmas, taip dažnai nutinka. filme atsidūrė rašytojos kažkada daryti interviu, visokių video fragmentai iš laidų, iš kelionių, nuotraukos, autorinių tekstų citatos, piešiniai, mat rašytoja buvo ir grafikė. laidos autoriai papildomai klausinėjo žmonių, kad tie papasakotų apie jurgos ivanauskaitės tikrąjį, neafišuotą gyvenimą. reziumuojant filme pasakė, kaip išvadą kokią, kad jurga visą gyvenimą draskėsi, keliavo, kūrė, rašė, darė neįtikėtinus dalykus vien dėl to, kad jai trūko tėvo. kad rašytoja ilgėjosi to vyro savo gyvenime, kuris ją mažytę ant mamos rankų paliko. ir viskas. ir taškas. vienžodžiu, per vieną akademinę valandą suarchyvavo visą rašytojos gyvenimą. suvedė jį į vienintelį tašką, paaiškinimą – ji neturėjo tėvo, ji augo be biologinio tėvo. viskas su ja aišku, supratom, galime įdėti į stalčiuką, nebėr ko gilintis. visus jos gyvenimo paslėpsnius atvėrėme, visas spintas išknisome, visus palovius išžiūrėjome, visas jos

Islandai primena apie Palestiną

  2019 metų Eurovizijos scenoje pasirodė islandus atstovaujanti grupė Hatari . Šie stebino konkurso žiūrovus savo muzikiniu kūriniu, gluminančiu įvaizdžiu ir komunikaciniais gebėjimais. Spaudos atstovai mielai kalbino grupės narius, kurie, rodės, jei neiškritę iš medžio , tai mažų mažiausiai atskridę tiesiai iš kosmoso . Personažai nedingdavo netgi nulipus nuo scenos. Jie kalbėjo apie antikapitalistinę veiklą ir tuo pačiu reklamavo menamos firmos geriamą vandenį. Visa tai lengvai šokiravo, nors Šiaurės šalių atstovai ir taip nevengia stebinti Europos. Tą padarė 2006 metais suomiai, kuomet sunkiojo roko-metalo grupė Lordi užgrojo kitonišką, iš tipinio eurovizinio konteksto iškrentantį, kūrinį Hard Rock Hallelujah . Melomanai tąkart suprato, kūrinys vertingas, o Europa išrinko juos kaip nugalėtojus, nors pradinė reakcija buvo grynas atmetimas: suomiai keitė nusistovėjusius tarptautinio muzikos konkurso dėsnius. Hatari – islandų techno, industrinio pankroko grupė iš Reikjaviko, kuri tu