Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Renatos KARVELIS 2017 metų skraidymo žemėlapis (su NUOTRAUKOMIS)

Vienais metais (o gal tai vyksta kasmet?) artėjant gruodžio 31 d. vidurnakčiui feisbukas prisipildė įvairių žmonių įrašais apie jų pragyventus metus. Rašydavo, kad buvę be galo puikūs metai ir išvardydavo (dažniausiai ir pritagindavo) visus, kuriems jaučiasi dėkingi už pastūmėjimą, paskatinimą, palaikymą ar buvimą tiesiog greta.

Tais metais feisbuko draugų sėkmė erzino, nes apie savuosius taip pasakyti tikrai negalėjau - buvo prasti metai. Išoriškai išgyvenau tas mokslų nesėkmes, bet viduje liko vien griuvėsiai, iki pamatų nusiaubta. Reikėjo viską atstatyti šįkart taip, kad perlaikytų audras, kurios gyvenime dar užeis. 

2017 metai buvo "statybų metai". Aš kūriau save - Renatą Karvelis. Nauja įvairiapusiška veikla, "popamokinė" saviraiška, naujos pažintys, kvietimai dalyvauti, kvietimai padirbėti, idėjų lavina ir sėkmė, kai jos realizuojasi tarsi savaime be didelių kliūčių. 2017 metais skraidžiau, kur tik galėjau, kur tik sparnai valiojo mane nešti. 

VASARIS
Skaitymai "Diena po Valentino" I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, kavinėje Pauzė. Kartu su Kūrybinio rašymo dirbtuvių bendraminčiais skaitome ir klausome vienas kito. Čia pristatau novelę "Paskutinis puodelis kavos".
Nuot. aut. kažkas iš auditorijos

BALANDIS
Lietuvių literatūros ir tautosakos institute per N. Vėliaus 10-tuosius skaitymus pristatau pranešimą "Profesoriaus Norberto Vėliaus gimtinės turtai". Prakalbu tarmiškai, tap kap mama, baba, kūma muoki, papasakuoju mitololini sakmi api kauka.

GEGUŽĖ
I. 
Su rašytojais iš uostamiesčio keliaujame po Žemaitijos aukštumas. Viskas tobula - oras, žmonės, aplinkybės. Jaučiamės tarsi ne po žygio, o po bendros visus paveikusios hipnozės. Po to ištisą savaitę "vibruoju". Tiek polėkio patirta.
Nuotr. aut. Sondra Simana
II.
"Poetinis pavasaris" ant Meat Lovers stogo Klaipėdoje. Laivai kursuoja mariomis pirmyn-atgal ir aš save pirmąkart pristatau kaip poetę. Tuo pačiu pabūnu ir Nijolės Kepenienės kurtos suknelės modelis.
Paimta iš: https://klrasytojai.wordpress.com/

III.
Nes pro duris įeiti reikia... Kultūros ir meno žurnale "Durys" pasirodo mano pirmoji novelė PASKUTINIS PUODELIS KAVOS. Kūrinio prototipas ir toliau pardavinėja bandeles.
Nuoroda į novelę:

BIRŽELIS
Pirmasis Klaipėdos SLEMAS. Išeinu iš Pauzės su ritmais skambančiais ausyse. Užsikabinu, nes slemas atveria platesnes galimybes komunikuoti su auditorija čia ir dabar.
Nuotr. aut. (manrods) Augenijus Zabitis

LIEPA
I.
Dalyvauju "Dpoezijos šaltinis 2017" festivalyje Raseiniuose. Vakarinių poezijos skaitymu metu pristatau savo eilėraščius apie MOTERĮ. Rūta manęs paklausia, kas man yra poezija ir aš neturiu ką jai pasakyti. Nesusimąsčiau. Nežinau. Poezija vyksta manyje ir aš tiesiog nežinau, ką pasakyti...
Nuotr. aut. Valdas Jančiauskas
II.
Smiltynėje rašytojai vėlei susitinka. Švenčiam Eglės Konagis gimtadienį. Smagiai praleidžiame laiką ir, rodos, nebekartojam, o "rašom" kažką nauja. Tuo metu iš Australijos grįžusi Sandra Bernotaitė papasakoja apie knygų savilaidą ir padovanoja savo čiabuką "Laisvė nuoga krūtine".
Nuotr. aut. kažkas iš rašytojų

RUGPJŪTIS
Michailas Denisenko pasikviečia į "Vasaros palydėtuves ant Kalniškės piliakalnio" Gargžduose. Man žiauriai nesiseka, nes nuvažiuoju į Klaipėdą per Vėžaičius ar Veiviržėnus. Imu panikuoti. Nebesigaudau kelyje, bet Michailo balsas ramina... ir aš randu tą piliakalnį, ir tą žmogų. Po renginio mudu geriam kavą, mėgaujuosi ne tik perskaitytais kūriniais, kurie išėjo gyventi savo gyvenimą, bet ir nauja pažintimi su Michailu. Jis mane ilgam įkvepia.
Paimta iš: kažkur

RUGSĖJIS
I.
Tauragė. B. Baltrušaitytės viešojoji biblioteka. Per "Poezijos medžiotojų" koncertą skaitau savo itin slemiškėjančias eiles. Michailas, kaip visad optimistiškas, bet vyresnieji, matau, nesupranta mano meilės eilėraščio. Kas blogai? "Žiuknuodžiai"! Taip, taip, čia eilėraštis apie meilę, taip tik Renata Karvelis moka mylėti!
Nuotr. aut. BRONIUKSFOTO
II.
Esu kviestinis svečias Šilalėje. Manęs paprašo pirmąkart pabūti VAKARO STAIGMENA. Na, būnu! 
Aš ta per vidurį raudona suknele


SPALIS
I.
Spalio Klaipėdos SLEMAS II, kurį rengia Darius Rekis. Laimiu to vakaro varžytuves. Be pieštukinės su septyniais eurais į namus parsivežu kažką šilto ir jaukaus savo širdyje. Tai pasitikėjimas savo kūryba jausmas. Neina ilgai užmigti tą vakarą... galvoje užsimezga eilėraščių knygos idėja.
Nuotr. aut. Sondra Simana
II.
Darius Rekis atvyksta į Šilalės biblioteką su poezijos rinkite "Pražydusios klumpės". Bibliotekoje anšlagas. Vedu knygos pristatymo renginį, Darius skaito savo eiles, o Michailas groja gitara, dainuoja. Pasijaučiu savo rogėse esanti. Sukirba auksinikės prigimtis. Kažkam kažkur reikia knygą pristatyti? Tuoj surasiu vietą, tuoj patarpininkausiu tarp autoriaus ir skaitytojo!
Paimta iš bibliotekos feisbuko profilio

LAPKRITIS
I.
"Miesto keistieji" lapkričio 8 d. Klaipėdoje Pauzėje (I. Simonaitytės bibliotekos kieme). Kuomet maniškiai klausės, o gitaristas Martynas džiazavo, aš skaičiau "Zuikį". Kažkas sako, Benas Šarka turėtų dabar žagsėti, o gal tik prisigalvojau. TINDI RINDI RIUŠKA teskambėjo galvoje ir kažkur kažkur buvau tas erekcijos gyvenimui apimtas juodas drugelis
Nuotr. aut. Sondra Simana

II.
Antri metai iš eilės pakliūnu tarp skaitovų. Antri metai iš eilės fiziškai manęs tenais nėra. Antri metai iš eilės vietoj manęs yra tik žodžiai. Vilniuje vyksta "Filologijos ruduo 2017" skaitymai. Eilėraštis "mano tėvas" iš rinkinio POEMS AFTER SEX* atrenkamas į finalinį skaitymų vakarą

III.
"Šiaurės Atėnuose" pasirodo mano parašyta Artūro Tereškino knygos "Nesibaigianti vasara" apžvalga KNYGA CELOFANE.
Nuoroda į knygos apžvalgą:

METAMS BAIGIANTIS...
...tampu slemo ir lyriškosios poezijos skaitymų vedėja bardų festivalyje prie Danės krantinės, kur renkas vaiduokliai ir praplaukia undinės. Čia girgžda įvairūs kūriniai, nes poetai ir poetės skirtingi, bet tuo ir žavingi. Deduosi zuikio ausis, lipinu Village People stiliaus ūsus. O sparnai... dar yra sparnai. Man ima dygti sparnai!S T A I G M E N A !

Renatos KARVELIS pirmoji (ne)oficiali 
poezijos rinktinė POEMS AFTER SEX*Apie POEMS AFTER SEX* jau rašo Sandra Bernotaitė  elektroninėje svetainėje Grafomanija.
Nuoroda į publikaciją:

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

BLOGo rašymas: trumpas prisistatymas

Popieriuje nugulusios mintys (autorės nuotrauka)

Pirmiausia, reikia pasidžiaugti, kad nepatekau į tą didumą BLOGo rašytojų, kuriems nepakanka parako tęsti darbo daugiau nei tris mėnesius, nes štai jau yra daugiau nei pusę metų, kaip reguliariai rašau ir pildau elektroninį dienoraštį, kurio mistifikuotas pavadinimas gali kažkiek klaidinti: SAPNALAIKIS. 
http://sapnalaikis.blogspot.com
Kodėl SAPNALAIKIS?

Sapnalaikio (ang. dreamtime) terminu yra grįstas Australijos aborigenų pasaulio kūrimosi/atsiradimo suvokimas. Jie tiki, kad kūrimo procesas nėra baigtinis, kad jis vyksta nuolatos (daugiau čia; http://sapnalaikis.blogspot.com/2014/08/sapnalaikis-mitinis-laikas-kai-zmoniu.html ) Prijaučiu įvairiems pasaulio tvarkos aiškinimams ir interpretavimams, o senesnių civilizacijos atstovų pasaulėžiūra garantuoja autentiškumą, todėl esu įsitikinusi, kad šiuolaikinis žmogus negali savęs bausti statydamas į kažkieno sukaltus rėmus. Jo pareiga - domėtis viskuo, taip susidarant aiškesnį vaizdą apie sav…

R. Karvelis poetinis performansas ROŽINI_S

Rugpjūčio 9 d. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pirmą kartą Tauragės pilyje (Dariaus ir Girėno g. 5) subūrė miestiečius didelei meno ir medijų šventei. Wide Wings,MO muziejus, T. Vosylius, J. Tulaitė, Bon Bon, V. Plungė, Meno Avilys, R. Požerskis, Apeirono teatras, Solo Ansamblis ir t.t. Šalia ryškių dalyvių mano, t.y. Renatos Karvelis, debiutinis meninis bandymas „Rožini_s“. „Rožini_s“ – dviprasmiška. Pirma, spalva, kuri asocijuojasi su mergaitiškomis naiviomis svajonėmis, lengvumu. Antra, sunkus maldos įrankis. Šis poetinis performansas specialiai sukurtas audiovizualinių menų festivaliui KVADRATU. Idėja kilo pamačius festivalio erdvėse parfuratoriumi išdaužytą giloką duobę. Surezonavo mintis apie moterų svajones, kurios nugrūdamos ateičiai arba kažkur į tokią vietą, kad nemaišytų praeiti dabarčiai. Jas mokina „būk žemiau už žolę“. O jei žemiau grindų lygio? Tekstinį poetinio performanso turinį sudarė trys kūriniai. Autentiškas 1983 balandžio 7 d. laiškas, išpažintinis eilėraštis…

savo laisve pasidalinau su tavim kaip ir

pasaukiau tau visus savo PIN kodus jei norėtum žinoti daugiau vikipedijoj įsivesk nelaisvė už 500 eurų plius PVM po parašais ant kairiojo popieriaus lapo sutartis laikina, nors galėčiau šį tą pakeist lytį, ilgį, standumą. baltos žuvys plauko kimčio rėmuose, kur kadais pats popiežius pirko ir vežės į romą. netikėjau, nors tu ką užsilipęs ant tvoros šaukės kaip kunigaikštis man amerika dar žiauriai toli, nebent titaniku [į kalbančiųjų įrankių kvartalą plauti baltųjų fasadų]
aut. r. karvelis