2016 m. rugpjūčio 3 d., trečiadienis

Prisistatymas... 2-as SAPNALAIKIO gimtadienis

Autorė
Esu Renata Karvelis (gim. 1988), kilusi iš Šilalės rajono. Vardas taikliai atspindi mano asmenį, mat iš lot. k. tai reiškia atgimusi, o pseudonimas Karvelis gana mistifikuotu būdu atplazdėjo iš vaikystės rašinio. Šis man simbolizuoja nepriklausomybę ir galbūt laisvę. Taigi, kūryboje esu Renata Karvelis. Ir šis paukštis dairosi esmės, nes prasmė, pripažinkim, rastina visur.
Ieškojau esmės erdvėse universiteto auditorijose, tik liguistiškai traukė jo ankštų koridorių bedugnė tamsa. Ieškojau kvėpuodama įkaitusiu oru valstybinėse institucijose, žvelgdama į seną, (ne)artimą, amžiams paklydusį veidą. Ieškojau matuodama kartoninių dėžučių gebą priešintis gniuždymui, klausiau, o kodėl daugelis prispausti besvorių dalykų. Tada skalpeliu skrosdama midijas, ieškojau esmės jos viduriuose, iki išnaktų laboratorijoje tarp delnų laikydama it falą virpantį homogenizatorių. Ieškojau. Ieškojau akademiniuose tituluose, mat diplomai vis dėl to kažką pasako... Ir šlifuodama svetimus akmenimis grįstus šaligatvius, ieškojau esmės kitakalbių ištartame sorry. Vėliau paryčiais klausydama pučiamo guminio čiužinio švokštimo, gana įsakmiai Jo klausiau, kur yra esmė? Tik visada. Visada galop esu priversta atsisukti į save pačią. Tai dėsningumas. Nei moksle, nei gyvenime, dėsningumų nevalia ignoruoti.

Žvalgausi esmės savo mintyse, virstančiomis potėpiais ir pastraipomis. Ar kūryba yra tik ieškojimai... Ar atradimas...Nededu nei taško, nei klaustuko. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą