Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Supažindinu: SAV - suaugę alkoholikų vaikai iš disfunkcinių šeimų



Pasidabinęs šypsena dediesi esąs laimingas, dalis aplinkinių tyliai pavydi puikaus gyvenimo CV, tačiau širdis pasruvusi skausmu rėkia: "Man negerai, niekada ir nebuvo kitaip." 

Vienu metu buvau linkusi galvoti, kad kiekvienas žmogus yra kamuojamas vienokių ar kitokių kompleksų, didesnių ar mažesnių fobijų. Tikėjau, kad neegzistuoja visiškai normalių, savimi patenkintų, absoliučiai laimingų, ramių ateitimi žmonių. Kas gali žinoti, ar mūsų tarpe yra visiškai sveikų asmenybių, kurios nesiekia kontroliuoti, kurios adekvačiai reaguoja į iškylančius kasdieninius rūpesčius, kurios nesimaudo saviapgaulės voniose. Fizinės traumos ir trūkumai vizualiai pastebimi, tačiau net pats artimiausias žmogus gali nematyti kraujuojančios širdies, jei esi SAV - suaugęs alkoholiko vaikas.

Plačiau rekomenduoju pasiskaityti čia:
http://suaugealkoholikuvaikai.blogspot.com/p/suaugusiu-alkoholiku-vaiku-problemos.html

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad SAV būdo bruožai nėra būdingi tik tiems, kurių artimoje aplinkoje buvo girtaujama. Disfunkcija, deja, persiduoda net tiems, kurie niekada nevartojo alkoholio ir net augo ir vystėsi svaigalų nevartojančioje aplinkoje. Pagrindinis bruožas yra sutrikusi jausmų išraiška augant nedarnioje šeimoje. Šiuo tekstu nepavyks iki galo atskleisti visų SAV pasireiškimo formų, tačiau tikiuosi, kad jis taps šiokiu tokiu tramplinu į savęs pažinimą.

Karai, nepritekliai ir vargai, nebranda, neapgalvotos santuokos ir neplanuoti vaikai - visa tai nulėmė, kad žmonės jautėsi nesaugūs, nelaimingi. Aukštas streso lygis bei žemas sąmoningumas išprovokuodavo neadekvačią elgseną su artimaisiais, su vaikais. Šiuo metu būtų lengviausia pavyzdžiu paimti šeimas, kuriose būdavo girtaujama, vartojami narkotikai, lošiama (persivalgoma,  žiūrima TV, daug perkama ir kt. būdai kuriais gali save nuraminti, tarsi išnykti iš pasaulio, palikęs jame lagaminą su rūpesčiais). 

Alkoholiko šeimose epicentre palieka svaigalus vartojantis asmuo, deja apart savęs jis daugiau nieko gyvenime nemato. Nesvarbu, kad alkoholikui 30-40 metų, net patys mažiausi būna priversti staiga ne pagal metus suaugti, imtis atsakomybės, kai tebėra laikas dar žaisti su žaislais. Iš čia ir kyla didžiausios SAV problemos, kurios neretai užprogramuoja apsivesti su nesveika asmenybe, verčiančia likti net santuokoje apleistam. Perdėtas atsakomybės jausmas skatina kaip skruzdėlei imtis keliskart daugiau darbų nei įmanoma įveikti ir sugadinti sveikatą. Būti visada kamuojamam menkos savivertės, negailestingai save teisti ir kritikuoti. SAV būdinga stovėti aukos pozicijoje ir gelbėti visas aplink esančias aukas, supainiojant gailestį su meile. Įtakingų žmonių baimė verčia prarasti save, nuolatos siekiama kitų pritarimo ir t.t. 

Nusiritę ir gyvenimą į šipulius sudaužę, kai kurie vis dėl to ryžtasi stotis. Numetę svaigalus džiaugiasi iš naujo atrasdami tikrąjį gyvenimo skonį ir jo tikrąją vertę. Tik parklupę suvokia, kokia neteisinga pasaulėvoka iki tol vadovavosi. Nuo šiol jie - tie laimingieji, o ką galima pasakyti aniems, likusiems, kurių tarpe nemažai SAV, kurie ramina save vaistais, maistais, filmais, pirkiniais, gal svaigalais, seksu, kurie tuokiasi, skiriasi, kurie patiria daug nerimo ir vidinių krizių, bet niekada NIEKADA nepagalvoja, kad jie turi tikrų problemų, nes tiki, kad problemas turi tik tie, kurie voliojasi patvoriuose.

TĘSINYS http://sapnalaikis.blogspot.com/2015/02/supazindinu-sav-suauge-alkoholiku_22.html


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Čiabukas POEMS AFTER SEX*: procesas

Palengva kyla lengvas chaosas ir pasibjaurėjimas prisikaupusiomis pakampėmis. Ten pilna popiergalių su mano tekstais. Jie užima visą lentynos viršų. Dulkija. Erzina. Elektroninis paštas užgrūstas eilėraščiais ir jie niekam kitam be manęs nereikalingi, įtikinėju save. „mano tėvas“ sulaukia teigiamos reakcijos per Klaipėdos spalio mėnesio slemą. Auditorija lieka nuščiuvusi, o aš laimiu to vakaro varžytuves. Gaunu pieštukinę su septyniais eurais. O į namus dar parsivežu kažką neaiškaus savo krūtinėje. Toks nedidelis, šiltas ir jaukus pasitikėjimo savo kūryba jausmas. Negaliu užmigti neaišku nuo ko. Žiūriu į floresencines žvaigždeles, prilipdytas ant kambario lubų. Prikaupusios lempos šviesos jos švyti tamsoje. Įsigalvoju. Prisimenu Sandros Bernotaitės vasarą padovanotą „Laisvę nuoga krūtine“. Pasiduodu nunešama minties apie knygą... čia ir dabar. Nelaukdama apdovanojimų, kurių nenusipelniau, diplomų, kurių vis dėl to negavau, leidimų iš aukščiau maketuoju savo pirmąją (ne)ofic...

Paliesti senatvės

Senatvė kaip procesas ir kaip žmogaus gyvenimo rezultatas visada intrigavo, nes ji neišvengiama. Kaip kažkada pasakė sesė: "Juoktis iš neįgalaus negalima, nes gal būt nereikės paragauti tokios dalios, tačiau pasijuokti iš seno ne nuodėmė - senais teks pabūti ir mums." Apie senatvę privengiama kalbėti, nes tai neretai siejama su ne pačiais maloniausiais gyvenimo atributais: ligomis, silpnumu, negebėjimu pasirūpinti savimi, nesiorientavimu, lėtesne reakcija, orumo praradimu. Senatvė nepopuliari tema. Jaunatvišku maksimalizmu trykštantys jaunuoliai veja nuo savęs mintis apie pilką senatvę manydami, kad liks nepaliesti šaltų ir bejausmių jos pirštų. Barbės veido moterys tiki, kad visa jų vertė sukoncentruota tik į išorinį grožį, kuris kasdien reikalauja solidžių investicijų, kad taip galima apgudrauti laiką. Bet net gi kremai ir plastinės operacijos nesustabdo rūsčios senatvės. Ką ji iš tiesų atima? Pirmiausia - sveikatą, blogiau - protą. Dažniausias scenarijus yra nep...

Eilėraštis "Tylos magija"

Tylos magija Autorės senas piešinys "Pokalbis. Sandėris" Ką, geriau tylėti? Susiraukti ir kampe sėdėti? Taip problemos nesisprendžia, Kai tavo burna užsisklendžia. Pakamuos mane tyla, Lyg bučiau visai maža. Dar numes griežtesnį žvilgsnį. Nesakysi, kad pasiilgsti. Gal užtilt reikėtų man? Gal užsidaryti kamaran? Taip tylėsime mes abu, Ale, spręsim be kalbų. Kas ką sakė? Pagalvojo? Ko nedarė? Kam numojo? Pratylėjus daug dienų, Kilo nemažai minčių. Juk liežuvis neturi nieko bendro, Su tuo, kas prikabinta prie šio sprando.