Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Rudens efektas

Paimta iš http://www.efoto.lt/user/11060/nuotraukos/tag/2286

Visi metų laikai yra nuostabūs. Galime pasidžiaugti, kad jų turime bent keturis. Ilgėjančius, trumpėjančius, ryškius ir nelabai - tačiau keturis. Dar prisimename, ką reiškia tikra žiema su -20, apie vasarą skaudu kalbėti, nes ji per trumpa. O sausas ankstyvas ruduo visada asocijuojasi su nauja mokslų pradžia.
Prisimenu, kaip su nekantrumu laukdavau kiekvienos rugsėjo 1-osios. Kvepėjo knygos ir nauji sąsiuviniai, o voratinkliai užkibdavo ant kelnių, kai trumpindama kelią namo pasukdavau per pievą. Vėliau po magistro paskaitų vakare skubėdavau namo, takelis vedė per mažą parkelį, kuriame augo daug kaštonų, vėjui sustiprėjus medžių lapai nuklodavo takelį. Žvelgdama į pageltusius medžių lapus, užmiršdavau besivelkančius darbus ir įkyrias problemas, o džiaugdavausi gamta, nusiramindavau.
Ruduo ramina, jis lyg sako, kad bėgti nereikia, kad nereikia skubėti, kad viskas vyksta taip kaip turi būti, kad po vasaros, bus ruduo, o po jo žiemą ir pavasaris. Kaip ir žmogaus gyvenime viskas vyksta savo laiku, norisi užbėgti už akių ar vilktis, tačiau nurimus emocijos ir iš naujo pervertinus situaciją, staiga ateina suvokimas - taip ir turėjo būti.

                                                                                                                    R.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Čiabukas POEMS AFTER SEX*: procesas

Palengva kyla lengvas chaosas ir pasibjaurėjimas prisikaupusiomis pakampėmis. Ten pilna popiergalių su mano tekstais. Jie užima visą lentynos viršų. Dulkija. Erzina. Elektroninis paštas užgrūstas eilėraščiais ir jie niekam kitam be manęs nereikalingi, įtikinėju save. „mano tėvas“ sulaukia teigiamos reakcijos per Klaipėdos spalio mėnesio slemą. Auditorija lieka nuščiuvusi, o aš laimiu to vakaro varžytuves. Gaunu pieštukinę su septyniais eurais. O į namus dar parsivežu kažką neaiškaus savo krūtinėje. Toks nedidelis, šiltas ir jaukus pasitikėjimo savo kūryba jausmas. Negaliu užmigti neaišku nuo ko. Žiūriu į floresencines žvaigždeles, prilipdytas ant kambario lubų. Prikaupusios lempos šviesos jos švyti tamsoje. Įsigalvoju. Prisimenu Sandros Bernotaitės vasarą padovanotą „Laisvę nuoga krūtine“. Pasiduodu nunešama minties apie knygą... čia ir dabar. Nelaukdama apdovanojimų, kurių nenusipelniau, diplomų, kurių vis dėl to negavau, leidimų iš aukščiau maketuoju savo pirmąją (ne)ofic...

Paliesti senatvės

Senatvė kaip procesas ir kaip žmogaus gyvenimo rezultatas visada intrigavo, nes ji neišvengiama. Kaip kažkada pasakė sesė: "Juoktis iš neįgalaus negalima, nes gal būt nereikės paragauti tokios dalios, tačiau pasijuokti iš seno ne nuodėmė - senais teks pabūti ir mums." Apie senatvę privengiama kalbėti, nes tai neretai siejama su ne pačiais maloniausiais gyvenimo atributais: ligomis, silpnumu, negebėjimu pasirūpinti savimi, nesiorientavimu, lėtesne reakcija, orumo praradimu. Senatvė nepopuliari tema. Jaunatvišku maksimalizmu trykštantys jaunuoliai veja nuo savęs mintis apie pilką senatvę manydami, kad liks nepaliesti šaltų ir bejausmių jos pirštų. Barbės veido moterys tiki, kad visa jų vertė sukoncentruota tik į išorinį grožį, kuris kasdien reikalauja solidžių investicijų, kad taip galima apgudrauti laiką. Bet net gi kremai ir plastinės operacijos nesustabdo rūsčios senatvės. Ką ji iš tiesų atima? Pirmiausia - sveikatą, blogiau - protą. Dažniausias scenarijus yra nep...

Eilėraštis "Tylos magija"

Tylos magija Autorės senas piešinys "Pokalbis. Sandėris" Ką, geriau tylėti? Susiraukti ir kampe sėdėti? Taip problemos nesisprendžia, Kai tavo burna užsisklendžia. Pakamuos mane tyla, Lyg bučiau visai maža. Dar numes griežtesnį žvilgsnį. Nesakysi, kad pasiilgsti. Gal užtilt reikėtų man? Gal užsidaryti kamaran? Taip tylėsime mes abu, Ale, spręsim be kalbų. Kas ką sakė? Pagalvojo? Ko nedarė? Kam numojo? Pratylėjus daug dienų, Kilo nemažai minčių. Juk liežuvis neturi nieko bendro, Su tuo, kas prikabinta prie šio sprando.