Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

LUKO NORKŪNO ALBUMO “(DEMO)” PRISTATYMAS

“Pasislėpti už koverių taip lengva. Ypač, kai dainuoji angliškai. Kuomet pristatai savo autorines dainas - nejauku. O jei netyčiom sužinosi kažką apie save? Jei liksi užgautas?” - Mintija Lukas Norkūnas, pristatydamas savo debiutinį albumą "(demo)".

Jo kūriniai iš tikro itin šviesūs. Kažkuom primins impresionistų paveikslus, kur išryškintas dienos šviesos efektas. Nuteikiantys pozityviai dainų tekstai: “Žvelgiame į tolį / Ten žolė žaliausia, ten žolė žaliausia / Trypiame po kojų / Savo lobį aukso, savo lobį aukso.” Filosofijos studijų patirtys tikrai įsismelkė į kūrėjo sąmonę. Pastebiu abstraktų sakralumą ir net krikščioniškų dainų intonacijas balse, kas patį Luką nustebina. Taigi, kūrybos procesas užbaigiamas tik išgirdus auditorijos refleksijas, abu dėl to sutariam.

Su juo susipažinau per feisbuką. Tuomet ieškojau slemerių. Įsišnekom, pasirodo, poetas ir muzikantas laisvalaikiu studijuoja etimologija (t.y. mokslas apie žodžių kilmę ir raidą). Gyvai sutikusi pastebiu, kaip jis tiksliai ir tikslingai naudoja kiekvieną žodį, tartum žodžiai būtų už prekes mokami pinigai, nes, kai perki - juk pagalvoji prieš tai ar verta tą daryti. Lukas nedaugiažodžiauja, neinterpretuoja, nenukrypsta… "Švaraus buvimo" (past. M. Buroko eilėraščių knygos pavadinimas, Poezijos pavasario nugalėtoja) būsena.

Albumo viršelyje pavaizduotas mėlynu tušinuku nupieštas veidrodis su trijų objektų fragmentais. Viduje – muzikanto prakalba į klausytoją: “Kartais norėjau sukurti tokias dainas, kurios apdainuotų tikrus, autentiškus jausmus ar reiškinius; dainoje kristalizuotųsi, įsikūrytų charakteris, veikėjas, tapatybė (galbūt ankstesniojo laikotarpio aš). Kartais norėjau pasakyti vieną ar kitą dalyką, frazę garsiau – įpindavau ją į pasakojimą dainoje. Kartais norėjau pristatyti muziką, kurios lietuviška maniera atliktos iki šiol neturėjome. Atrodė, jau seniai laikas! "ir kas, jei ne aš!”

KULTŪROS MUITINĖ – tai 7 mėnesius trunkantis renginių ciklas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Nuo šių metų gegužės iki lapkričio muziejus surengs daugybę renginių kulinarinio paveldo, kino, muzikos, fotografijos, dailės, teatro, istorijos temomis. Birželis yra MUZIKOS MĖNUO.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Čiabukas POEMS AFTER SEX*: procesas

Palengva kyla lengvas chaosas ir pasibjaurėjimas prisikaupusiomis pakampėmis. Ten pilna popiergalių su mano tekstais. Jie užima visą lentynos viršų. Dulkija. Erzina. Elektroninis paštas užgrūstas eilėraščiais ir jie niekam kitam be manęs nereikalingi, įtikinėju save. „mano tėvas“ sulaukia teigiamos reakcijos per Klaipėdos spalio mėnesio slemą. Auditorija lieka nuščiuvusi, o aš laimiu to vakaro varžytuves. Gaunu pieštukinę su septyniais eurais. O į namus dar parsivežu kažką neaiškaus savo krūtinėje. Toks nedidelis, šiltas ir jaukus pasitikėjimo savo kūryba jausmas. Negaliu užmigti neaišku nuo ko. Žiūriu į floresencines žvaigždeles, prilipdytas ant kambario lubų. Prikaupusios lempos šviesos jos švyti tamsoje. Įsigalvoju. Prisimenu Sandros Bernotaitės vasarą padovanotą „Laisvę nuoga krūtine“. Pasiduodu nunešama minties apie knygą... čia ir dabar. Nelaukdama apdovanojimų, kurių nenusipelniau, diplomų, kurių vis dėl to negavau, leidimų iš aukščiau maketuoju savo pirmąją (ne)ofic...

Paliesti senatvės

Senatvė kaip procesas ir kaip žmogaus gyvenimo rezultatas visada intrigavo, nes ji neišvengiama. Kaip kažkada pasakė sesė: "Juoktis iš neįgalaus negalima, nes gal būt nereikės paragauti tokios dalios, tačiau pasijuokti iš seno ne nuodėmė - senais teks pabūti ir mums." Apie senatvę privengiama kalbėti, nes tai neretai siejama su ne pačiais maloniausiais gyvenimo atributais: ligomis, silpnumu, negebėjimu pasirūpinti savimi, nesiorientavimu, lėtesne reakcija, orumo praradimu. Senatvė nepopuliari tema. Jaunatvišku maksimalizmu trykštantys jaunuoliai veja nuo savęs mintis apie pilką senatvę manydami, kad liks nepaliesti šaltų ir bejausmių jos pirštų. Barbės veido moterys tiki, kad visa jų vertė sukoncentruota tik į išorinį grožį, kuris kasdien reikalauja solidžių investicijų, kad taip galima apgudrauti laiką. Bet net gi kremai ir plastinės operacijos nesustabdo rūsčios senatvės. Ką ji iš tiesų atima? Pirmiausia - sveikatą, blogiau - protą. Dažniausias scenarijus yra nep...

Eilėraštis "Tylos magija"

Tylos magija Autorės senas piešinys "Pokalbis. Sandėris" Ką, geriau tylėti? Susiraukti ir kampe sėdėti? Taip problemos nesisprendžia, Kai tavo burna užsisklendžia. Pakamuos mane tyla, Lyg bučiau visai maža. Dar numes griežtesnį žvilgsnį. Nesakysi, kad pasiilgsti. Gal užtilt reikėtų man? Gal užsidaryti kamaran? Taip tylėsime mes abu, Ale, spręsim be kalbų. Kas ką sakė? Pagalvojo? Ko nedarė? Kam numojo? Pratylėjus daug dienų, Kilo nemažai minčių. Juk liežuvis neturi nieko bendro, Su tuo, kas prikabinta prie šio sprando.