Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Nauji moters kūno kvapai arba gidas po 30-tą vasarą

Soboras ir autorė

Vasara kvėpuoja į nugarą, taip pirmąkart. Nepamenu tokio karščio ir nepažinti iki tol mano kūno kvapai dabar skleidžiasi. Lyg varteliai į neištirtas miesto teritorijas veriasi naujas žinojimas apie moters kūną. Aš Kaune. Kaunas man irgi naujas.

Valdas Papievis sako, kad atvykęs į naują miestą, pirmiausia mintyse "pasimatuoja" jį, ar galėtų čia gyventi. Įtikinėjau save, kai pirmadienį ankstyvą rytą lagaminu dardėjau Kauno senamiesčio grindiniu, kad šito miesto aš tikrai nesimatuosiu. Ketinau tik džiaugtis, nestrateguoti ir nemąstyti bent trumpai.

Graži ta Laisvės alėja. Tiek erdvės piestiesiems, poilsiautojams, miestiečiams. Medžiai, pastatų architektūra, Soboras, užapvalinti balkonėliai, kad netyčiom tik "neužsigautum". Įsivaizduoju Kauno ponias, čia vaikštinėjusias. Tos moterys žinojo, kas yra klasė. Buvo tokių, net virtuvių neturėjusių... bet, savaime aišku, tai tik gražios išimtys.

Merginos lipa į slemo sceną. Jos už mane jaunesnės, gimusios ne Sovietų laikais ir gal net trečiam tūkstantmetyje. Baugina tokios moterys, aš nežinau, kuo save laikyti teta ar vyresniąją seserimi greta jų. Mano slemo tekstuose jau yra patirties, o jųjų daug iliuzijų arba naivios romantikos. Mano tekstas nepraeina per pirmą turą Kauno sleme, bet dėl to nesikremtu. Juokinti auditorijos, kol kas neturiu poreikio - laimi komikai. Nusprendžiu, kad aš esu labiau už turinį nei už formą.

Šiame mieste labai daug formų. Tik vėlyvojo baroko, t.y. rokoko kol kas niekur nemačiau. Dailės lektorius sako, kad pasibaigus baroko amžiui, visi pribumbasai buvo be gailesčio plėšiami lauk. Dėl mados. Taip daug architektūros elementų buvo sunaikinta. Matau, kad dailėtyrininkui barokas visai ne prie širdies. Sako, žmogaus atradimai baigės dar renesanso laikais, o visa kita - tame tarpe ir barokas - tėra menininkų išsidirbinėjimas. Jis sako, kad krikščioniška bažnyčia" davė užsakymą" kurti kuo įspūdingesnio fasado ir interjero šventyklas. Kam? Tam, kad suvarytų visus kaimiečius į bažnyčią sekmadieniais. Iš laukų atėjus bažnyčia priminė nerealią fantaziją. Pastato atmosfera, giesmės, skambėjusios jame, lenkė sielą priimti kitatikystę. Viskas šitaip primityvu, kai tik pasigilini.

Už užuolaidos tarsi už širmos gatvės šviestuvo šviesos lauke skraido naktiniai vabzdžiai. Mano šios nakties kambariokas į šešiavietį kambarį įsirovė po triusikais, plius jis dar knarkia. Kambaryje su šešiomis lovomis miega du vyrai ir dvi moterys, vienas kitų iki šiol nepažįstantys. Mes vienas kito net vardų neklausėm. Pasakėm "Hello". Standartiškai mandagu. Šiais laikais žmonės nesipažindina. Nežinau, gal nebėr laiko? Nežinau. Aš tiesiog plaukiu pasroviui, nemąstau ir nestrateguoju. Nors duše kilo tokia mintis, kad gyventi hostelyje šiaip jau yra iššūkis. Bandžiau įsivaizduoti, kiek mano pažįstamų apsigyventų hostelyje su dviem vyrais. Bet vyrai irgi žmonės! Be to čia - Europa! Be to Kaunas 2022 metais bus Europos kultūros sostinė! (Laisvės alėja iškuista lyg po karo. Tvarkosi, ruošiasi, puošiasi 2022-tiems. Turėtų spėti.)

Kuomet, einant Laisvės alėja, nauji batai nutrina visa kulnį, o aš nelabai sureikšminu, susišviečia, kad pasiekiau žiauriai aukštą dvasinio brandumo lygį. Man skauda, o aš susitaikau, nedramatizuoju. Iš Iki parduotuvės nusiperku pliaženkes, o jei kas eisiu basom - bliamba, juk vasara. Trisdešimta vasara ir nauji moters kūno kvapai skleidžiasi.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Čiabukas POEMS AFTER SEX*: procesas

Palengva kyla lengvas chaosas ir pasibjaurėjimas prisikaupusiomis pakampėmis. Ten pilna popiergalių su mano tekstais. Jie užima visą lentynos viršų. Dulkija. Erzina. Elektroninis paštas užgrūstas eilėraščiais ir jie niekam kitam be manęs nereikalingi, įtikinėju save. „mano tėvas“ sulaukia teigiamos reakcijos per Klaipėdos spalio mėnesio slemą. Auditorija lieka nuščiuvusi, o aš laimiu to vakaro varžytuves. Gaunu pieštukinę su septyniais eurais. O į namus dar parsivežu kažką neaiškaus savo krūtinėje. Toks nedidelis, šiltas ir jaukus pasitikėjimo savo kūryba jausmas. Negaliu užmigti neaišku nuo ko. Žiūriu į floresencines žvaigždeles, prilipdytas ant kambario lubų. Prikaupusios lempos šviesos jos švyti tamsoje. Įsigalvoju. Prisimenu Sandros Bernotaitės vasarą padovanotą „Laisvę nuoga krūtine“. Pasiduodu nunešama minties apie knygą... čia ir dabar. Nelaukdama apdovanojimų, kurių nenusipelniau, diplomų, kurių vis dėl to negavau, leidimų iš aukščiau maketuoju savo pirmąją (ne)ofic...

Paliesti senatvės

Senatvė kaip procesas ir kaip žmogaus gyvenimo rezultatas visada intrigavo, nes ji neišvengiama. Kaip kažkada pasakė sesė: "Juoktis iš neįgalaus negalima, nes gal būt nereikės paragauti tokios dalios, tačiau pasijuokti iš seno ne nuodėmė - senais teks pabūti ir mums." Apie senatvę privengiama kalbėti, nes tai neretai siejama su ne pačiais maloniausiais gyvenimo atributais: ligomis, silpnumu, negebėjimu pasirūpinti savimi, nesiorientavimu, lėtesne reakcija, orumo praradimu. Senatvė nepopuliari tema. Jaunatvišku maksimalizmu trykštantys jaunuoliai veja nuo savęs mintis apie pilką senatvę manydami, kad liks nepaliesti šaltų ir bejausmių jos pirštų. Barbės veido moterys tiki, kad visa jų vertė sukoncentruota tik į išorinį grožį, kuris kasdien reikalauja solidžių investicijų, kad taip galima apgudrauti laiką. Bet net gi kremai ir plastinės operacijos nesustabdo rūsčios senatvės. Ką ji iš tiesų atima? Pirmiausia - sveikatą, blogiau - protą. Dažniausias scenarijus yra nep...

Eilėraštis "Tylos magija"

Tylos magija Autorės senas piešinys "Pokalbis. Sandėris" Ką, geriau tylėti? Susiraukti ir kampe sėdėti? Taip problemos nesisprendžia, Kai tavo burna užsisklendžia. Pakamuos mane tyla, Lyg bučiau visai maža. Dar numes griežtesnį žvilgsnį. Nesakysi, kad pasiilgsti. Gal užtilt reikėtų man? Gal užsidaryti kamaran? Taip tylėsime mes abu, Ale, spręsim be kalbų. Kas ką sakė? Pagalvojo? Ko nedarė? Kam numojo? Pratylėjus daug dienų, Kilo nemažai minčių. Juk liežuvis neturi nieko bendro, Su tuo, kas prikabinta prie šio sprando.